Fotokopi Nedir ? Fotokopi Çekimi Nedir ?

Fotokopi Nedir ? Fotokopi Çekimi Nedir ?

Fotokopi ; herhangi bir belgeyi çoğaltmak , kopyalamak demektir. Bu belgeler normal gündelik yaşamda kullandığımız kağıt ebatları ile endüstriyel sektörlerde kullanılan geniş format ,, büyük ebat kağıtlar veya meteryaller olabilir.

Günümüzde fotokopi yapma yani Kopyalama Merkezleri bu görevi üstlenmiş olup herkesin fotokopi cihazı almasına gerek kalmamıştır. Tüm fotokopi çekim işlerinizi bize ulaşarak kolayca ve kaliteli bir şekilde ve uygun fiyata yaptırabilirsiniz.

Fotokopi çekimi ise ; kopyalanacak orjinal diye tabir edilen , kopyasını almak istediğiniz belge veya belgelerin nüshasının yani kopyasının çekilmesi işlemidir. Günümüz teknolojisi ile neredeyse aslına yakın kopyalar almak mümkün olmakta ve hatta maalesef bir çok evrakın sahtesi bu yolla yapılmaktadır. Fakat fotokopi cihazı üreten teknoloji devleride boş durmamakta ve özel kağıtların kopyalanıp sahtesinin yapılmasına karşın önlemler almaktadırlar. Mesela Ricoh marka renkli fotokopi cihazlarında para gibi kıymetli evrakın fotokopisini çekmeye kalkıştığınızda cihaz kağıdın üzerine evrakın sahte olacağı anlaşılacağı kadar sarı renk toneri kağıdın üzerine aktarmaktadır.

Bir diğer önlem ise Xerox markasının devrim niteliğindeki buluşudur. Xerox fotokopi cihazlarında kopya olunan her bir kağıda cihazın seri numarası işlenmekte ve bu seri numarası ancak kriminal inceleme veya laboratuvar ortamında okunabilmektedir.

Bu yazı Nedir ? kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın